E: info@jzs.si        T: 040 240 818

Uspehi jadralcev

Uspehi slovenskih jadralk in jadralcev

Največji uspehi 2024

Marec

Luka Zabukovec (ILCA 7), drugo mesto in naslov evropskega podprvaka na EP ILCA U21 v kategoriji U19 in 6. mesto v skupni razvrstitvi, Pollença, Mallorca, Španija

Alenka Valenčič (ILCA 6), 10. mesto na EP ILCA U21, Pollença, Mallorca, Španija

Zaključna novica

Lina Eržen (iQFOiL), zmaga na iQFOil igrah (iQFOiL games) Cádiz, Španija   Zaključna novica

Februar

Žan Luka Zelko (ILCA 7), 11. mesto na ILCA evropskem prvenstvu in osvojitev olimpijske norme, Atene, Grčija    Zaključna novica

__________________

Največji uspehi 2023

December

Lina Eržen (iQFoil), srebrna medalja na mladinskem svetovnem prvenstvu 2023 Youth Sailing World Championships, Búzios, Brazilija

Luka Zabukovec (ILCA 6), srebrna medalja na mladinskem svetovnem prvenstvu 2023 Youth Sailing World Championships, Búzios, Brazilija

Val Eržen (iQFoil), 4. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu 2023 Youth Sailing World Championships, Búzios, Brazilija

Zaključna novica

Toni Vodišek (formula kite), 2. mesto na zadnji regati svetovnega pokala za formulo kite, Kitajska  Zaključna novica

November

Uroš Kraševac (razred Mini), 5. mesto na čezoceanski solo regati čez Atlantik Mini Transat   Zaključna novica

Oktober

Lina Eržen (iQFoil), 9. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu, Cádiz, Španija   Zaključna novica

Luka Zabukovec (ILCA 7), skupno 20. mesto ter 4. mesto v konkurenci U19 na svetovnem prvenstvu za ILCA U21, Tanger, Maroko   Zaključna novica

September

Alenka Valenčič (ILCA 6), 1. mesto (v konkurenci s fanti), 1. mesto med dekleti, 1. mesto v U19 in U21 na EurILCA Europa Cup, ki je štel tudi kot madžarsko državno prvenstvo, Blatno jezero, Madžarska

Luka Zabukovec (ILCA 7), skupno 3. mesto in 1. mesto v U19 in U21 na EurILCA Europa Cup, ki je štel tudi kot madžarsko državno prvenstvo, Blatno jezero, Madžarska

Zala Vidmar, 1. mesto med dekleti v U17 na EurILCA Europa Cup, ki je štel tudi kot madžarsko državno prvenstvo, Blatno jezero, Madžarska

Zaključna novica

Avgust

Alja Petrič in Caterina Sedmak (29er), bronasta medalja na evropskem prvenstvu v ženski konkurenci, Stockholm, Švedska   Zaključna novica

Toni Vodišek (formula kite), srebrna medalja in naslov svetovnega podprvaka na svetovnem prvenstvu, Haag, Nizozemska; osvojitev olimpijske norme za Slovenijo za nastop na OI 2024 v Parizu   Zaključna novica

Julij

Luka Zabukovec (ILCA 6), 6. mesto na mladinskem evropskem prvenstvu za ILCA 6, Gdynija, Poljska   Zaključna novica

Jaka Valjavec in Vid Dobrinja (420, U17), 3. mesto in bronasta medalja na mladinskem evropskem prvenstvu za 420 in 470, Gdynija, Poljska   Zaključna novica

Alenka Valenčič (ILCA 6), 5. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu za ILCA 6, Dziwnow, Poljska

Luka Zabukovec (ILCA 6), 9. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu za ILCA 6, Dziwnow, Poljska

Zaključna novica

Maj

Ivan Vakhrushev (ILCA 7), 1. mesto U19 na EurILCA Europa Cup, Gardsko jezero, Italija

Benjamin Aganovič (ILCA 7), 4. mesto U19 na EurILCA Europa Cup, Gardsko jezero, Italija

Zaključna novica

April

Lina Eržen (iQfoil), 8. mesto na Francoskem olimpijskem tednu, Hyeres, Francija, april   Zaključna novica

Alja Petrič in Caterina Sedmak (29er), EuroCup za 29er, 3. mesto v ženski konkurenci, Koper, Slovenija

Katja Filipič in Tarin Pečar (29er), EuroCup za 29er, 10. mesto v ženski konkurenci, Koper, Slovenija

Zaključna novica

Toni Vodišek (formula kite), 6. mesto na Pokalu princese Sofije, Palma de Mallorca, Španija   Zaključna novica

Marec

Luka Zabukovec (ILCA 7), 1. mesto na EurILCA Europa Cup 2023 Slovenia, Koper, Slovenija

Alenka Valenčič (ILCA 6), 2. mesto na EurILCA Europa Cup 2023 Slovenia, Koper, Slovenija

Matej Valič (ILCA 7), 4. mesto na EurILCA Europa Cup 2023 Slovenia, Koper, Slovenija

Lana Vidmar (ILCA 6), 7. mesto na EurILCA Europa Cup 2023 Slovenia, Koper, Slovenija

Ivan Vakhrushev (ILCA 7), 7. mesto na EurILCA Europa Cup 2023 Slovenia, Koper, Slovenija

Benjamin Aganovič (ILCA 7), 8. mesto na EurILCA Europa Cup 2023 Slovenia, Koper, Slovenija

Zala Vidmar (ILCA 4), 9. mesto na EurILCA Europa Cup 2023 Slovenia, Koper, Slovenija

Zaključna novica

Največji uspehi 2020

Tina Mrak in Veronika Macarol – 2. mesto na svetovnem pokalu v Miamiju
Nik Pletikos – 3. mesto na svetovnem prvenstvu razreda laser radial
Toni Vodišek – 5. mesto na evropskem prvenstvu v razredu formula kite posamično
Toni Vodišek in Marina Vodišek – 10. mesto na mešanem  evropskem prvenstvu v razredu formula kite

Največji uspehi 2019

Tina Mrak in Veronika Macarol – 6. mesto na svetovnem prvenstvu v razredu 470
Žan Luka Zelko – 3. mesto finale svetovnega pokala, 26. mesto svetovno prvenstvo – zagotovljeno mesto na OI 2020
Toni Vodišek – 5. mesto na svetovnem prvenstvu v razredu formula kite
Liam Orel – 1. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu v razredu finn v kategoriji do 19 let
Gašper Strahovnik – 3. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu v razredu laser 4.7

Največji uspehi 2018

Tina Mrak in Veronika Macarol – 1. mesto na evropskem prvenstvu v razredu 470
Toni Vodišek – 2. mesto na mladinskih olimpijskih igrah v razredu twin tip race; 1. mesto na svetovnem prvenstvu v razredu formula kite do 19 let; 1. mesto na evropskem prvenstvu v razredu formula kite do 19. let
Liam Orel – 3. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu v razredu finn v kategoriji do 19 let
Nik Pletikos – 1. mesto na evropskem prvenstvu razreda laser radial

Največji uspehi 2017

Tina Mrak in Veronika Macarol – 3. mesto na svetovnem prvenstvu v razredu 470
Liam Orel – 3. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu v razredu finn v kategoriji do 19 let
Toni Vrščaj – 3. mesto na svetovnem prvenstvu v jadranju na deski razreda T293Plus
Lumba Match Race Team (Dejan Presen, Miha Truden in Jure Jerkovič) – 2. mesto na evropskem match race prvenstvu
Toni Vodišek – 1. mesto na svetovnem prvenstvu v razredu formula kite do 18 let; 2. mesto na mladinskem evropskem prvenstvu kajtanja v kategoriji slalom

Največji uspehi 2016

Vasilij Žbogar – 2. mesto na Olimpijskih igrah
Nik Pletikos – 2. mesto na svetovnem prvenstvu razreda laser radial
Boštjan Antončič, Genadhi Strakh in Mitja Nevecny – 2. mesto na evropskem prvenstvu v razredu Yngling
Toni Vodišek – 1. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu razreda formula kite v kategoriji U18; 2. mesto na mladinskem evropskem prvenstvu v razredu formula kite v kategoriji do 21. leta

Največji uspehi 2015

Peter Lin Janežič in Anže Podlogar –  1. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu ISAF Youth (29er)
Vasilij Žbogar – 3. mesto na svetovnem prvenstvu razreda finn
Tina Mrak in Veronika Macarol – 1. mesto na evropskem prvenstvu razreda 470
Vasilij Žbogar – 2. mesto na evropskem prvenstvu razreda finn
Rok Verderber – 1. mesto na svetovnem prvenstvu razreda optimist
Peter Lin Janežič in Anže Podlogar –  2. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu razreda 29er
Matej Planinšič – 2. mesto na evropskem prvenstvu razreda optimist
Toni Vodišek –  2. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu razreda formula kite, 2. mesto na evropskem svetovnem prvenstvu razreda formula kite
Žan Luka Zelko – 3. mesto na evropskem in svetovnem prvenstvu razreda laser radial
Jan Kosmina –  2. mesto na evropskem mladinskem prvenstvu v jadranju na deski v kategoriji slalom

Največji uspehi 2014

Vasilij Žbogar – 2. mesto na evropskem prvenstvu v razredu finn
Tina Mrak in Veronika Macarol – 3. mesto na evropskem prvenstvu v razredu 470
Maks Vrščaj – 2. mesto na evropskem prvenstvu v razredu laser radial
Jan Kosmina – 3. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu v jadranju na deski
Lin Pletikos – 2. mesto do 16 let na evropskem prvenstvu v razredu laser 4.7
Mara Turin – 3. mesto na svetovnem prvenstvu razreda optimist (deklice)

Največji uspehi 2013

Vasilij Žbogar – 1. mesto na odprtem prvenstvu razreda finn
Mara Turin – 1. mesto na evropskem prvenstvu razreda optimist (deklice)
Marko Radman – 3. mesto na svetovnem prvenstvu razreda Laser (U19)

Največji uspehi 2012

Vasilij Žbogar – 2. mesto na evropskem prvenstvu razreda finn
Tina Mrak in Teja Černe – 2. mesto na evropskem prvenstvu razreda 470
Mara Turin – 1. mesto na evropskem prvenstvu razreda optimist (deklice)

Največji uspehi 2011

Žan Luka Zelko – 2. mesto na mladinskem svetovnem prvenstvu jadralnih razredov (laser radial)
Žan Luka Zelko – 3. mesto na evropskih jadralnih igrah (Byte CII)

Največji uspehi 2008

Vasilij Žbogar – 2. mesto na olimpijskih igrah v razredu laser
Vasilij Žbogar – 2. mesto na evropskem prvenstvu razreda laser
Vesna Dekleva in Klara Maučec – 3. mesto na evropskem prvenstvu razreda 470

Največji uspehi 2007

Gašper Vinčec – 3. mesto na svetovnem prvenstvu razreda finn

Največji uspehi 2005

Gašper Vinčec – 2. mesto na evropskem prvenstvu razreda finn

Največji uspehi 2004

Vasilij Žbogar – 3. mesto na olimpijskih igrah v razredu laser
Vesna Dekleva in Klara Maučec- 2. mesto na svetovnem prvenstvu razreda 470

Največji uspehi 2003

Vasilij Žbogar – 1. mesto na evropskem prvenstvu razreda laser
Vesna Dekleva in Klara Maučec – 2. mesto na evropskem prvenstvu razreda 470

Največji uspehi 1999

Tomaž Čopi in Mitja Margon – 2. mesto na evropskem prvenstvu razreda 470

Največji uspehi 1998

Tomaž Čopi in Mitja Margon – 2. mesto na svetovnem prvenstvu razreda 470
Tomaž Čopi in Mitja Margon – 2. mesto na evropskem prvenstvu razreda 470

Stran je v delu.