E: info@jzs.si        T: 040 240 818

Vodišek na testni regati pokazal, da bi kvalifikacije lahko osvojil v prvem poskusu

Končala se je tridnevna testna regata za novi olimpijski razred formula kite na Nizozemskem v Scheveningenu, na prizorišču, kjer se bodo čez natančno leto dni, med 10. in 20. avgustom 2023, države potegovale za prve olimpijske vozovnice v desetih olimpijskih jadralnih razredih na svetovnem prvenstvu v jadranju.

Slovenski kajtar Toni Vodišek je po težavah s strganim kajtom drugi dan tekmovanja in vrhunskim nastopom v ostalih plovih skozi celotno regato na koncu osvojil skupno 10. mesto. Za Slovenijo je ta rezultat predstavljal sedmo mesto med sodelujočimi državami, kar bi bilo za kvalikacije za olimpijske igre že dovolj.

Prvi dan je Vodišek končal v vodstvu z dvema zmagama in enim drugim mestom ob odbitku najslabše uvrstitve. Drugi dan je štartal odlično in prek ciljne črte prišel na drugem mestu, v naslednjih treh plovih pa zaradi strganega kajta žal ni več sodeloval in je tako dan zaključil na skupno 12. mestu. Zadnji dan je nato nastopil z drugim, večjim kajtom ter z uvrstitvami 3, 23, 8, 16 v zadnjih štirih plovih pridobil še dve mesti ter testno regato zaključil na skupno 10. mestu. Zmagal je Singapurec Maximilian Meader.

”Na testni regati smo se veliko naučili. Čeprav ni bilo najboljše, smo se na koncu iz tega nekaj naučili in bomo te napake odpravili ter poskrbeli, da se ne ponovijo. Na koncu dneva sem še vedno notri – če bi bilo sedaj naslednje leto, bi bil že kvalificiran, kar pa tudi ni slabo,” je povedal Toni Vodišek po koncu testne regate.

Letošnja testna regata jadralcem predstavlja pomembno spoznavanje prizorišča in pogojev, saj gre za prvi preizkus za nastop na enem najpomembnejših dogodkov olimpijskega cikla. Svetovno prvenstvo v jadranju, ki poteka le enkrat na štiri leta, pripravlja najboljše jadralce na svetu za nastop na olimpijskih igrah, ki bodo sledile leto kasneje v Parizu.

Testne regate za olimpijske razrede ilca 6 in ilca 7 so na sporedu med 7. in 18. septembrom.