E: info@jzs.si        T: 040 240 818

Mihelin in Hajnšek v cilju

Mihelin in Hajnšek v cilju

Mihelin in Hajnšek v cilju

V Puerto Calero na Kanarskem otoku Lanzarote je 50 tekmovalcev že zaključilo prvo etapo transatlantske solo regate minijev, med njimi tudi Kristian Hajnšek in Andraž Mihelin.
Prvi je včeraj zjutraj ob 7.02 po lokalnem času skozi cilj prijadral Corentin Douguet na jadrnici 433 E. Leclerc, prototipu ki ga je oblikoval Samuel Manuard, tako kot naša minija 509 in 510. Zmagovalec prve etape petnajstega Transata 6.50 je za 1300 milj dolgo pot od Charente Maritima (La Rochelle) do Puerto Calera (Lanazarote) potreboval rekordnih 6 dni, 15 ur, 44 minut in 58 sekund, najhitrejšo uvodno dirko v zgodovini transata pa mu je omogočilo povprečnih 8,5 vozlov vetra v krmo. Naša dva sta prvo etapo končala na 23. in 30. mestu – najprej Kristian, ki je v cilj prišel ob 02h 30min 55 sekund, Andraž pa dobre tri ure za njim, ob 05h 51 min 25 sekund.
Drugi je Sebastien Gladu, tretji pa Yves Le Blevec, a to so le začasni rezultati, saj bo o zmagovalcu Transata 2005 odločala druga etapa, ki je skoraj dvakrat daljša od prve, ter polna vremenskih pasti. Corentin je zaenkrat upravičil vlogo glavnega favorita, toda tudi preostala flota verjetno še ni rekla zadnje besede.


Arhiv JZS