»Z veseljem vas obveščam, da sta sprti strani Jadralne zveze Slovenije le zmogli korak naprej in dosegli kompromis, ki bo gotovo obrnil nov list v slovenskem jadranju. Ob izteku mandata trenutnemu vodstvu JZS sta namreč za prihajajočo izredno skupščino oblikovali skupno kandidatno listo, ki bo pomirila nemirne duhove in omogočila nadaljnjo rast slovenskega jadranja. Želim si, da bi se skupščine udeležili v čim večjem številu in s svojim glasom aktivno prispevali k umiritvi razmer,« je pred nekaj dnevi k udeležbi na današnji skupščini in glasu podpore za novo vodstvo pozval zdaj že nekdanji predsednik, sedaj pa podpredsednik JZS dr. Gregor Veselko.
Skupščine se je udeležilo 37 predstavnikov klubov, ki so sprejeli vse točke dnevnega reda in obe poročili, poročilo o porabi sredstev-finančno poročilo za leto 2012 ter poročilo o delu JZS za leto 2012. Sledilo je glasovanje o novem vodstvu Jadralne zveze Slovenije. Kot dogovorjeno je bila predlagana lista kandidatov, ki jo je predlagalo Jadralno društvo J-24; za predsednika je bil predlagan Aljoša Tomaž, za podpredsednika dr. Gregor Veselko in Stanislav Žbogar, za člane izvršnega odbora Uroš Žvan, Arman Koritnik, Jure Orel, Emil Mesarič, Borut Verderber in Tomaž Virnik, za predsednika nadzornega odbora Viljem Orel ter za člane Peter Vidmar, Karmen Pahor, Primož Perne in Igor Kraševac. Za disciplinskega sodnika je bil predlagan Borut Podgoršek. Lista je bila izglasovana s 30 glasovi podpore.
Dosedanji predsednik dr. Gregor Veselko: »Ob izteku mandata bi se rad zahvalil vsem članom, tako tistim, ki so podpirali izvršni odbor in organe kot tistim, ki teh organov niso podpirali. Mislim, da smo v tem obdobju naredili veliko, Jadralna zveza je po dolgem času spet pridobila sponzorje in po dolgem času je leto spet zaključila pozitivno, z več prihodki kot odhodki, kar je zelo dobra popotnica novemu vodstvu. Čestitam novoizvoljenemu predsedniku Aljoši Tomažu in mu želim uspešno delo, tako podpredsednika kot člani izvršnega odbora mu bomo pri tem seveda pomagali po svojih močeh in verjamemo, da bo to zgodba o uspehu. Hkrati bi se rad zahvalil vsem članov izvršnega odbora v odhajanju in jim zaželel uspešno delo na njihovih bodočih poteh.«
Novi predsednik Aljoša Tomaž: »Najprej bi se rad zahvalil za zaupanje, ki pomeni seveda tudi kar nekaj obveznosti in dolžnosti. Rad bi se zahvalil tudi mojemu predhodniku in zdaj sodelavcu za zelo plodno in razumno sodelovanje pri iskanji kompromisa. Še posebej pa bi se rad zahvalil klubom, ki so v teh trenutkih izkazali modrost, da niso merili moči med seboj, ampak so te moči združili za razvoj slovenskega jadralnega športa. Vlogo izvršnega odbora vidim predvsem v sodelovanju s klubi, kajti brez tega najbrž razvoja ni. Od mene in upam tudi od vseh organov zveze lahko v bodoče pričakujete veliko dela, predvsem pa veliko sodelovanja.«
Arhiv JZS