E: info@jzs.si        T: 040 240 818

Končalo se je mladinsko EP v razredu ILCA 6

V Splitu se je danes končalo mladinsko evropsko prvenstvo v razredu ILCA 6, ki ga je močno zaznamovalo brezvetrje v prvi polovici prvenstva. Po treh peklenskih dneh pri 35°C in malo ali nič vetra je šele četrti dan termični veter postregel med 15 in 20 vozli, tako da so organizatorji za skoraj 350 mladih jadralcev lahko uspešno zaključili prve tri plove, nato pa naslednji dan še tri, tako da se je s skupno šestimi kvalifikacijskimi plovi finalni del prvenstva odjadral na zadnji dan.

Kar pet od naših sedmih reprezentantov sodi v konkurenco do 17 let. Med 72 dekleti znotraj evropske konkurence se je najbolje odrezala Alenka Valenčič, ki je končala na 41. skupno ter na 8. mestu U17, Lana Vidmar pa je prvenstvo končala na 49. mestu. V ženski konkurenci je evropska prvakinja postala Čehinja Alessia Palanti, v kategoriji U17 pa Hrvatica Tea Peteh.

Med 213 fanti se je znotraj evropske konkurence najbolje uvrstil Luka Zabukovec, ki je finalne plove odjadral v zlati skupini in prvenstvo končal na skupno 39. mestu ter 11. v konkurenci U17. V srebrni skupini sta jadrala Ivan Vahkrushev, ki se je na koncu uvrstil na skupno 98. mesto, ter Benjamin Aganovič, ki je končal skupno na 111. mestu. V bronasti skupini sta odjadrala še Sven Panger, ki je prvenstvo sklenil 183. na mestu ter Jure Barl, ki je bil 188. V moški konkurenci je evropski prvak postal Italijan mladi Mattia Cesana, ki je hkrati postal tudi prvak U17.