E: info@jzs.si        T: 040 240 818

Žan Luka Zelko svetovni pokal končal z doslej svojo naboljšo uvrstitvijo na 21. mestu

Naš olimpijec Žan Luka Zelko je z 9. mestom v zadnjem plovu izboljšal svoj končni rezultat in regato svetovnega pokala v Medembliku v razredu ILCA 7 (nekdanjem laserju) končal na skupno 21. mestu ter tako zabeležil svoj doslej najboljši rezultat na svetovnem pokalu.

Na tej regati je sicer borbeni Mariborčan prvi dan po prvih dveh odjadranih plovih začel z vrhunskim 2. mestom in nadel modri brezrokavnik, nato drugi dan kvalfikacije končal v prvi deseterici z 8. mestom, v finalu je najprej nazadoval na 16. mesto, nato na 24. ter zadnji dan končno uvrstitev izboljšal z 21. mestom.

“Kvalifikacije sem odjadral fenomenalno, zadovoljen sem bil s svojim jadranjem, v finalu pa sem bil prevečkrat na napačni strani in kadar smo vsi tako blizu, je to nedopustno. Takoj se poznajo napake in so me stale boljše uvrstitve. 21. mesto je moja najboljša uvrstitev na posamičnih tekmah svetovnega pokala. Ne smem biti razočaran, se pa zavedam, da je pred mano nekaj manj kot mesec dni do olimpijskih iger, do takrat me čaka trdo in naporno delo. Zdaj se vračam domov za teden dni, nato grem v Split na priprave, 7. julija pa že odpotujemo na prizorišče v Enoshimo. Lahko sem zadovoljen, vendar imam vseeno grenak priokus, glede na to, da sem bil po kvalifikacijah v odlični poziciji za napadanje na medalje,” je na koncu povedal Žan Luka Zelko.

Najboljših deset sedaj čaka še regata za medalje, medtem ko je preostanek flote po zadnjem današnjem plovu že razvrščen.