E: info@jzs.si        T: 040 240 818

Za jadralkami in jadralci je prvi dan regate v Hyeresu – popravljeno

Danes se v francoskem Hyeresu s prvimi plovi začela regata svetovnega pokala v jadranju. V močnem vetruSWC_Hyeres so jadralke in jadralci odjadrali po dva plova. V razredu 470 sta Tina Mrak in Veronika Macarol v cilj prijadrali na 12. in 9. mestu in sta po po dveh odjadranih plovih na skupnem devetem mestu. Na prvem mestu po dveh odjadranih plovih sta Novozelandki Jo Aleh in Polly Powrie, na drugem mestu sta Poljakinji Agnieszka Skrzypulec in Irmina Mrózek Gliszczynska, tretji pa Brazilki Fernanda Oliveira in Ana Luiza Barbachan.

Tina Mrak in Veronika Macarol iz Hyeresa: “Danes smo po močnejšem vetru, okoli 20 vozlov, izpeljali dve regati. Prvo regato sva startali višje pri barki in obrnili takoj na desno, se držali desne strani in prvo bojo obrnili kot tretji. V drugi orci pa sva naredili zelo veliko napako, ker sva se držali sredine in so naju prehiteli iz leve in desne. Na sredini je bilo najmanj vetra, zato se je bilo pomembno držati zunanjih kotov polja, kjer je bilo več vetra. Tako naju je prehitelo več bark in sva končali na 12. mestu. Drugo regato sva startali nižje na liniji pri pinu, ker se nama je zdelo, da je veter obrnil za nekaj stopinj v levo. Takoj sva obrnili in bili pred delom flote, vendar se ponovno nisva znali odločiti, katere smeri naj bi se držali in sva bili ponovno v sredini ter na prvo bojo prijadrali bolj v ozadju. V krmo je veter pojačal z refuli z desne smeri. V krmo in orco sva veliko pridobili, refuli so bili tudi čez 25 vozlov. V cilj sva prijadrali kot 9. in sva na skupnem 9. mestu.”

V razredu laser je Žan Luka Zelko je v današnjih dveh plovih zabeležil 35. in 34. mesto in je na skupnem 35. mestu. Vodstvo je po prvem dnevu prevzel Nemec Philipp Buhl, drugi je Avstralec Matthew Wearn, na tretjem mestu pa je Francoz Jean Baptiste Bernaz.

Jutri sta pred jadralci še po dva plova, do sobote se bodo pomerili v osmih plovih, v nedeljo pa deset najboljših iz posameznega razreda čaka še regata za medalje.

Več o regati na spletni strani Sailing World Cup Hyeres.