E: info@jzs.si        T: 040 240 818

Posadka Janežič-Podlogar se v Slovenijo vračata bogatejša za nove izkušnje

V Barceloni v Španiji se je danes s finalnimi plovi in regato za medalje zaključilo odprto evropsko prvenstvo EP49er2016olimpijskega razreda 49er. Slovenska predstavnika Peter Lin Janežič in Anže Podlogar sta po osvojitvi naslova svetovnih prvakov razreda 29er v Barceloni prvič nastopila v članski konkurenci razreda 49er, ki je pred letošnjimi olimpijskimi igrami na vrhunski ravni. Na svojem krstnem nastopu sta se mlada Slovenca po 17 odjadranih plovih uvrstila na končno 65. mesto, v Slovenijo pa se vračata bogatejša za nove izkušnje in z motivacijo za nadaljnje delo.

Prvo mesto na odprtem evropskem prvenstvu razreda 49er, njuno četrto zapored, sta z veliko prednostjo osvojila Novozelandca Peter Burling in Blair Tuke, na drugo mesto sta se uvrstila Avstralca Nathan Outteridge in Iain Jensen, tretja pa sta končala Španca Diego Botin in Iago Lopez Marra.